• Reliant BroadCAST
    Odborná online komunikační platforma

#5 Logistika poslední míle

Ilustrační foto

Logistika poslední míle představuje pohyb zboží z přepravního uzlu do místa jeho konečného dodání, ať už je to adresa bydliště nebo obchodní adresa. To vše v podmínkách rok od roku hustšího provozu v městských aglomeracích i mimo ně, a navíc pod vlivem setrvalého vzestupu e-commerce. A hranice mezi spokojeným zákazníkem a zákazníkem nespokojeným v důsledku kvality služby poskytované právě v tomto segmentu je velmi tenká ...

V posledních letech vznikla celá řada konceptů zvládání logistiky poslední míle. Větší či menší roli v nich hraje pestrá paleta dopravních prostředků od velkých nákladních automobilů, přes elektromobily, jízdní kola až po drony.

  • Jak co nejrychleji, nejlevněji a nejbezpečněji dostat zásilku z dopravního uzlu na místo určení?
  • Kde leží hranice mezi ekonomikou poskytované služby, jejím vlivem na životní prostředí a očekáváním zákazníka?
  • Co je aktuálně možno označit za udržitelnou city logistiku?

Odpovědi na tyto a celou řadu dalších otázek vám přinášíme v moderovaném video rozhovoru pro Reliant BroadCAST. Naše pozvání tentokrát přijala Pavla Cihlářová, ředitelka GS1 Czech Republic a Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel společnosti DACHSER Czech Republic.

GS1 Czech Republic

GS1 Czech Republic je jediným licencovaným pracovištěm pro registraci do Systému GS1 na území České republiky. Přidělují identifikační nástroje od čárových kódů, 2D kódů až po RFID. Uživatelům poskytují metodické, výukové a koordinační služby a podporu pro implementaci standardů GS1.

DACHSER Czech Republic

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro ČR, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.

2.6.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies