• Reliant BroadCAST
    Odborná online komunikační platforma
Daniel Mareš

#6 WE|DO: Flexibilita doručování jako hlavní předpoklad spokojeného zákazníka

Řada Čechů během koronavirové krize změnila nákupní zvyklosti a přesunula své působení na internet. Přes e-shopy jsme si zvykli nakupovat nejen oblečení a elektroniku, ale také například drogerii a potraviny. Tento trend přináší řadu výzev pro přepravní společnosti jako je logistický startup WEDO. WEDO doručuje zboží domů, do výdejny i do boxu a chce v tom, podle dostupných vyjádření, být nejlepší ze všech.

Sektor e-commerce zažívá v posledních několika letech skokový nárůst. V současné době již probíhá diskuse, jakým směrem se bude tento trend dál ubírat. Bude nárůst kompenzován negativními vlivy, pod kterými si můžeme představit určitou nejistotu spotřebitelů, či hrozící ekonomickou krizi? Řadu materiálů a služeb se nedaří vyrábět, dopravit zboží v přesně smluvený čas může být stále problematické a nastává tak situace, kdy v boji o zákazníka rozhoduje hned několik aspektů.

 

více >>
Ilustrační foto

#5 Logistika poslední míle

Logistika poslední míle představuje pohyb zboží z přepravního uzlu do místa jeho konečného dodání, ať už je to adresa bydliště nebo obchodní adresa. To vše v podmínkách rok od roku hustšího provozu v městských aglomeracích i mimo ně, a navíc pod vlivem setrvalého vzestupu e-commerce. A hranice mezi spokojeným zákazníkem a zákazníkem nespokojeným v důsledku kvality služby poskytované právě v tomto segmentu je velmi tenká ...

více >>
Ing. David Strnad | vedoucí logistiky značky ŠKODA

#4 ŠKODA AUTO: Globálním výzvám jsme připraveni čelit

Ing. David Strnad působí na pozici vedoucího logistiky značky ŠKODA od července 2020. Pro značku ŠKODA AUTO ale pracuje již 20 let. Manažerské pozice v oblasti výroby a logistiky zastává od roku 2008. Své první zahraniční zkušenosti v koncernu Volkswagen začal sbírat v roce 2010, kdy měl možnost prostřednictvím rozvojového programu pro mladé manažery působit v provozu koncernové značky Audi v Neckarsulmu. Od roku 2014 se stal ve Škoda Auto vedoucím plánování logistiky se zodpovědností za plánování ve všech závodech firmy v Česku i zahraničí. V této pozici stojí za takovými projekty, jako jsou například plně automatické sklady malých dílů v závodech Kvasiny a Mladá Boleslav. V letech 2018-2019 vedl logistiku Volkswagen Group v ruské Kaluze.

Davida Strnada pozval k rozhovoru na Reliant BroadCAST partner společnosti Reliant Miroslav Rumler.

více >>
Ondřej Krutílek

#3 Covid a Green Deal jako součást evropské reality

Mgr. Ondřej Krutílek léta pracuje jako analytik evropské legislativy, je autorem řady odborných publikací o EU a aktuálně působí v kanceláři europoslance Alexandra Vondry. Věnuje se i otázkám vnitřního trhu EU a hospodářské a měnové unie. Během své dosavadní praxe připravil řadu tematicky zaměřených analýz, které slouží jako podklady pro další strategické rozhodování.

více >>
Ilustrační foto | PST CLC

#2 Brexit

Týden před Velikonocemi jsme se rozhodli v rámci nové komunikační platformy Reliant BroadCAST zaměřit na to, co vlastně přinesl našim a evropským firmám Brexit, který patřil v loňském roce vedle pandemie koronaviru k nejsledovanějším evropským tématům.

Do jaké míry nabídla odluka Velké Británie od EU nové příležitosti a nakolik zkomplikovala fungování lety prověřených algoritmů. Pro většinu z nás samotný fakt, že jde o změnu zaběhnutých zvyklostí, představuje jistou dávku diskomfortu a vzbuzuje vážné obavy. Obecně nemáme změny rádi. Jaký vlastně Brexit tedy skutečně byl?

 

více >>
Reliant BroadCAST | 1. DÍL

#1 Kyberbezpečnost: Home office a vzdálené připojení

Tento týden je týdnem premiérovým z pohledu portfolia komunikačních platforem společnosti Reliant. Světlo světa spatřil zcela nový formát s názvem Reliant BroadCAST a úplně prvním tématem, které společnost Reliant pro představení své nové platformy vybrala, je kyberbezpečnost jako jedno z kritických rizik současného podnikání.

 

více >>

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies