• Den české logistiky
    Den české logistiky
    17.4.2018 | ŠKODA AUTO Mladá Boleslav
Vladimír Fišer

Vladimír Fišer | Jednatel společnosti | BOHEMIAKOMBI, spol. s r.o.

Na exkurzi ve Škodovce jsem byl naposledy přesně před 50 lety. To mi bylo 12 a vyráběly se Škoda 1000 MB. Byl to zážitek vidět na vlastní oči, jak se věci v čase mění. To snad ani nepotřebuje žádný další komentář ;-)

V průběhu konference mě nejvíc zaujala otázka, kterou vznesl pan Cee ohledně řidičů kamionů a jejich kvalit. Otázka, jak problém řešit a jakým způsobem bude zajišťována kvalitní dopravní logistika do budoucna zůstala bohužel nezodpovězena. Domnívám se, že právě intermodalita je řešením přinášejícím výhodu vysoké produktivity práce a tedy s menšími nároky na počty kvalifikovaných řidičů. Ale všechno chce svůj čas.

Vlastní exkurze ve Škodě Auto byla perfektně připravena a dobře zorganizována. Nejrůznější novinky využívané v moderní skladové logistice, o kterých slyšíme na konferencích, tam byly k vidění přímo v praxi. Od chytrých rukavic a brýlí přes videomaping a bezobslužné navážení dílů k montážnímu pásu až po roboty obsluhované sklady drobných dílů nebo drony provádějící inventury. Klobouk dolů, tak nějak si představuji logistický provoz s vysokým stupněm automatizace a robotizace.

Jen ta dopravní logistika na moderní řešení ještě čeká.

 

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.